Robimy kolejny krok!

Każdy prawdziwy fan outdooru wie, że należy korzystać z natury bez szkody dla środowiska. Ale obserwując tempo zmian klimatycznych oczywiste jest też to, że dla przyszłości naszej planety trzeba zrobić więcej. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do międzynarodowej organizacji 1% for the Planet i przeznaczać 1% przychodów ze sprzedaży WSZYSTKICH naszych produktów na wsparcie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska:

Jacek Wylężek

CEO Cumulus

"Zrównoważony rozwój jest dla nas ważny i dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy dopiero na początku istotnych zmian. Głęboko wierzymy, że skoro namawiamy do aktywnego spędzania czasu i czerpania radości z kontaktu z naturą, w naszym obowiązku jest też wspieranie tych, którzy o naturę
dbają."

Kate Williams

CEO 1% for the Planet

"Cieszymy się, że Cumulus dołączył do naszego globalnego ruchu, który zrzesza ponad 2 tysiące firm. Angażuje się w tworzenie coraz lepszych produktów, w bardziej zrównoważony sposób i namawia swoich klientów, by zachowywali się odpowiedzialnie. To sprawia, że jest idealnym partnerem naszej społeczności."


Kontynuacja akcji "Napraw - nie kupuj!"

Nasza decyzja jest rozwinięciem zeszłorocznej akcji, podczas której w kontrze do Black Friday, namawialiśmy do skorzystania z darmowej naprawy naszych produktów, tak by dać im drugie życie. Najstarszy naprawiony przez nas produkt to śpiwór z 1993 roku! "Promocja" miała na celu zwrócenie uwagi na coraz większy problem nierozsądnego, impulsywnego kupowania i wyrzucania całkiem wartościowych produktów!


1% for the Planet

To międzynarodowa organizacja, która zachęca firmy do wprowadzania pozytywnych dla naszej planety działań. Organizację powołali w 2002 roku Yvon Chouinard, założyciel firmy Patagonia, i Craig Mathews, założyciel Blue Ribbon Flies. Od startu członkowie przekazali w ramach tej inicjatywy ponad 225 milionów dolarów wsparcia.


EOCA

Od tego roku dołączyliśmy też do European Outdoor Conservation Association (EOCA), organizacji, która jest inicjatywą europejskiej branży outdoorowej. Realizuje ona projekty ekologiczne, mające na celu ochronę obszarów dzikiej przyrody.